Szklana architektura to kwintesencja XXI wieku i zachwycającej nowoczesności, obok której nie sposób przejść obojętnie. Budynki konstruowane w dużej mierze z wytrzymałego szkła powstają znacznie szybciej niż betonowe odpowiedniki. Transaprentny materiał znajduje szerokie zastosowanie również we wnętrzach. Folia elektryczna stała się dla wielu osób rozwiązaniem na wagę złota i jedyną dostępną opcją na zapewnienie sobie absolutnej prywatności w razie konieczności. Dlaczego warto zainwestować w folie elektryczne i w jakich sytuacjach przydają się najbardziej?
Folia elektryczna na okno to nic innego jak stosunkowo cienka warstwa nakładana bezpośrednio na okna lub szklane powierzchnie. W żaden sposób nie zaburza wystroju wnętrz, a dobrze przeprowadzony montaż sprawia, że nie jest nawet widoczna dla niewprawionego oka. Jej zasadniczą zaletą jest fakt, iż można ją zamontować na dowolnej szklanej powierzchni oraz fakt, że w dowolnym momencie transparetna szyba może przeistoczyć się w mlecznobiałą i tym samym nieprzezierną taflę szkła. Wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni guzik, by móc cieszyć się pełną prywatnością we własnym domu lub w przeszklonej powierzchni biurowej.
Folia elektryczna na okno to domena architektury, w której szkło stanowi dominujący element. Przykładem mogą być domy konstruowane na wzór nowoczesnych skandynawskich domów, aczkolwiek nie należy zapominać również o pomieszczeniach biurowych znajdujących się na poziomie parterowym. W takich sytuacjach przechodnie często bywają skutecznym rozpraszaczem. Zdarzają się również sytuacje, które wymagają odrobiny prywatności. Właśnie w takich momentach można niczym za dotknięciem magicznej różdżki przełączyć tryb folii i sprawić, że nikt nie będzie w stanie zajrzeć do danego wnętrza. Folia ciekłokrystaliczna w takim wydaniu stała się w pewnym sensie odpowiednikiem żaluzji oraz rolet. Trzeba jednak przyznać, że jest znacznie atrakcyjniejszym wizualnie sposobem na zapewnienie sobie maksymalnego poziomu prywatności. Folia elektryczna na okno cena uzależniona jest od producenta i jakości zastosowanych w produkcji materiałów. Jedno jest pewne, nie należy w takich sytuacjach porywać się na najtańsze, choć kuszące propozycje. Cena wyjściowa za metr kwadratowy oscyluje wokół 1000-1200zł.
Warto również wspomnieć, że tego rodzaju folie elektryczne mogą spełniać kilka innych funkcji. Folie projekcyjne w takim wydaniu stanowią doskonałe narzędzie pracy w przestrzeniach biurowych, w których prezentacje multimedialne są chlebem powszednim. Taka folia projekcyjna może być również ciekawą alternatywą dla entuzjastów kina. Oryginalna sala kinowa, którą można zaaranżować w mgnieniu oka jest z pewnością kuszącą propozycją.
Folie fotochromatyczne to z kolei idealne rozwiązanie w pomieszczeniach szklanych i wyjątkowo mocno nasłonecznionych. Tego rodzaju folia fotochromatyczna automatycznie ściemnia się wraz z natężoną ilością promieni słonecznych. Dzięki temu praca w biurze mocno wyeksponowanym nigdy nie stanie się katorgą.